- On sale!










Dell Latitude 7350 är en lätt och kompakt 13,3-tums företagsdator med WUXGA IPS-skärm i 16:10-format. Den är utrustad med Intel Core Ultra 5 125U, 16 GB DDR5-minne och 256 GB NVMe-SSD. Med Windows 11 Pro, Wi-Fi 7 och inbyggt 4G-modem är den anpassad för modernt, mobilt arbete.
| Funktion | Specifikation |
|---|---|
| Näyttökoko | 13.3" WUXGA IPS-skärm |
| Näytön resoluutio | 1920 x 1200 |
| Prosessori | Intel Core Ultra 5 125U 1.3 GHz (4.3 GHz Turbo) |
| Prosessoriytimen | 12 kärnor (2 Performance, 8 Efficient, 2 Low Power Efficient) |
| Välimuisti | 12 MB Intel Smart Cache |
| Simultaneous multithreading | Processorns performance-kärnor stödjer hyperthreading |
| Neural bearbetningsenhet | Intel AI Boost |
| Muisti | 16 GB DDR5 RAM-minne |
| Enimmäis-muisti asema | RAM-minnet är fastlött och kan inte uppgraderas |
| Tallennustilaa | 256 GB SSD-hårddisk M.2 PCIe NVMe |
| Näytönohjain | Intel Iris Xe |
| Optinen asema | Saknar CD/DVD-läsare |
| Langallinen verkko | Nej |
| Langattoman verkon | Wi-Fi 7 (2x2) med stöd för 5.8 Gbit/s |
| Bluetooth | Bluetooth 5.4 integrerat |
| Mobiili laajakaista | Inbyggt 4G-modem för mobilt bredband |
| Webcam | 5 MP IR-kamera med temporal brusreducering och integrerad dubbel digital mikrofonuppsättning |
| Kaiuttimet | Stereokaiuttimet |
| HDMI | HDMI-ulostulo |
| Antal USB 3.2 Gen 1 typ A | En port |
| Thunderbolt | Två Thunderbolt 4-portar (USB-C-kontakt) |
| Telakka | Dockningsmöjligheter finns genom USB |
| Muistikortin lukijat | Nej, saknar minneskortläsare |
| Akku | 3-kennon akku |
| Näppäimistö | Taustavalaistu |
| Språklayout | Ruotsi, Tanska, Suomi, Norja |
| Paino | 1,2 kg |
| Leveys | 29.9 cm |
| Korkeus | 1.8 cm |
| Syvyys | 21.3 cm |
| Operativsystem | Windows 11 Pro 64-bit kommer förinstallerat |
| Kielituki | Svenska, danska, finska, engelska |
| Takuu | 12 månader från tillverkaren |
| Ympäristöhyväksyntää | Energy Star ja EPEAT Gold |
| Most suitable use | Office and work |
| Product family | Computers |
| Product type | Laptop |

Dell Latitude 7350 är en lätt och kompakt 13,3-tums företagsdator med WUXGA IPS-skärm i 16:10-format. Den är utrustad med Intel Core Ultra 5 125U, 16 GB DDR5-minne och 256 GB NVMe-SSD. Med Windows 11 Pro, Wi-Fi 7 och inbyggt 4G-modem är den anpassad för modernt, mobilt arbete.