










HP OmniBook Ultra Next Gen AI-PC är det ultimata kraftpaketet för superladdad beräknings- och grafikprestanda för att skapa och spela. Med en Ryzen AI 9-processor samt anpassade och säkra AI-verktyg som höjer produktiviteten får du ut de bästa av verktygen för video-/ljudförbättring för verkliga uppkopplingar. Allt samtidigt som datorn skyddas med HP Wolf Security-funktioner för konsumenter.
| Funktion | Specifikation |
|---|---|
| Näyttökoko | 14" 2.2K Antireflex IPS-pekskärm |
| Näytön resoluutio | 2240 x 1400 (16:10) |
| Prosessori | AMD Ryzen AI 9 365 2 GHz (5 GHz Turbo) |
| Prosessoriytimen | 10 kärnor |
| Välimuisti | 24 MB L3-cache |
| Simultaneous multithreading | Processorn stödjer simultaneous multithreading för bättre prestanda |
| Neural bearbetningsenhet | AMD Ryzen AI |
| Muisti | 16 GB DDR5 RAM-minne |
| Enimmäis-muisti asema | RAM-minnet är fastlött och kan inte uppgraderas |
| Tallennustilaa | 512 GB SSD-hårddisk M.2 NVMe |
| Näytönohjain | AMD Radeon |
| Optinen asema | Saknar CD/DVD-läsare |
| Langallinen verkko | Nej |
| Langattoman verkon | Wi-Fi 7 (2x2) med stöd för 5.8 Gbit/s |
| Bluetooth | Bluetooth 5.4 integrerat |
| Webcam | HP Wide Vision 9 MP IR-kamera med dubbla mikrofoner |
| Kaiuttimet | Bang & Olufsen med dubbla högtalare |
| HDMI | Ja, med adapter från USB-C (tillval) |
| Antal USB 3.2 Gen 2 typ A | En port |
| Thunderbolt | Två Thunderbolt 4-portar (USB-C-kontakt) |
| Akku | 4-kennon akku |
| Hiirimatto | Multitouch |
| Näppäimistö | Taustavalaistu |
| Språklayout | Ruotsi, Tanska, Suomi, Norja |
| Paino | 1,6 kg |
| Leveys | 31.5 cm |
| Korkeus | 1.6 cm |
| Syvyys | 22.8 cm |
| Operativsystem | Windows 11 Home 64-bit kommer förinstallerat |
| Kielituki | Ruotsi, Tanska, Norja, Suomi, Englanti |
| Takuu | 12 kuukautta Hewlett-Packard |
| Ympäristöhyväksyntää | Energy Star |
| Most suitable use | Office and work |
| Product family | Computers |
| Product type | Laptop |

HP OmniBook Ultra Next Gen AI-PC är det ultimata kraftpaketet för superladdad beräknings- och grafikprestanda för att skapa och spela. Med en Ryzen AI 9-processor samt anpassade och säkra AI-verktyg som höjer produktiviteten får du ut de bästa av verktygen för video-/ljudförbättring för verkliga uppkopplingar. Allt samtidigt som datorn skyddas med HP Wolf Security-funktioner för konsumenter.