













HP OmniBook 5 Flip 14-fp0453no är en 14-tums bärbar 2-i-1-dator med pekskärm och WUXGA-upplösning. Den drivs av en Intel Core 5-processor, 16 GB RAM och en snabb 512 GB SSD. Med Wi-Fi, Bluetooth, webbkamera och bakgrundsbelyst tangentbord är den anpassad för arbete, studier och multimedia. Levereras med Windows 11 64-bit.
| Funktion | Specifikation |
|---|---|
| Näyttökoko | Vändbar 14" Full HD pekskärm |
| Näytön resoluutio | 1920 x 1200 |
| Prosessori | Intel Core 5 120U 1.4 Ghz (5 GHz Turbo) |
| Prosessoriytimen | 10 kärnor (2 Performance, 8 Efficient) |
| Välimuisti | 12 MB L3-cache |
| Simultaneous multithreading | Processorns performance-kärnor stödjer hyperthreading |
| Muisti | 16 GB DDR5 RAM-minne |
| Enimmäis-muisti asema | RAM-minnet är fastlött och kan inte uppgraderas |
| Tallennustilaa | 512 GB SSD-hårddisk M.2 NVMe |
| Näytönohjain | Intel Graphics |
| Optinen asema | Saknar CD/DVD-läsare |
| Langallinen verkko | Nej |
| Langattoman verkon | Wi-Fi 6 (802.11ax 2x2) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.4 integrerat |
| Webcam | HP TrueVision Full HD-webbkamera med dubbla mikrofoner |
| Kaiuttimet | Stereokaiuttimet |
| HDMI | En HDMI 2.1-utgång |
| Antal USB 3.2 Gen 1 typ A | En port |
| Antal USB 3.2 Gen 2 typ A | En port |
| Antal USB 3.2 Gen 2 typ C | Två portar |
| Akku | 4-kennon akku |
| Hiirimatto | Multitouch |
| Näppäimistö | Taustavalaistu |
| Språklayout | Ruotsi, Tanska, Suomi, Norja |
| Paino | 1,6 kg |
| Leveys | 31.3 cm |
| Korkeus | 1.8 cm |
| Syvyys | 22 cm |
| Operativsystem | Windows 11 Home 64-bit kommer förinstallerat |
| Kielituki | Ruotsi, Tanska, Norja, Suomi, Englanti |
| Takuu | 12 kuukautta Hewlett-Packard |
| Ympäristöhyväksyntää | Energy Star |
| Most suitable use | Office and work |
| Product family | Computers |
| Product type | Laptop |

HP OmniBook 5 Flip 14-fp0453no är en 14-tums bärbar 2-i-1-dator med pekskärm och WUXGA-upplösning. Den drivs av en Intel Core 5-processor, 16 GB RAM och en snabb 512 GB SSD. Med Wi-Fi, Bluetooth, webbkamera och bakgrundsbelyst tangentbord är den anpassad för arbete, studier och multimedia. Levereras med Windows 11 64-bit.