- On sale!
- Nyhet!

















Begagnad MacBook Air med små märken skärm*, små hack på chassit* och 1 års garanti! MacBook Air är en tunn och lätt laptop med Intel Core i5-processor, 16 GB RAM och 1 TB SSD-lagring. Den passar för arbete, studier och multitasking. Modellen har Apples scissor-tangentbord och stöd för upp till macOS Sequoia.
|
|
| Funktion | Specifikation |
|---|---|
| Näyttökoko | 13.3" IPS Retina-skärm |
| Näytön resoluutio | 2560 x 1600 |
| Prosessori | Intel Core i5-1030NG7 1.1 GHz (3.5 GHz Turbo) |
| Prosessoriytimen | 4 ydintä |
| Välimuisti | 6MB L3-välimuisti |
| Simultaneous multithreading | Prosessori tukee hypersäikeistys parantaa suorituskykyä |
| Muisti | 16 GB DDR4 RAM-minne |
| Enimmäis-muisti asema | RAM-minnet är fastlött och kan inte uppgraderas |
| Tallennustilaa | 1 TB SSD-hårddisk |
| Näytönohjain | Intel Iris Plus |
| Optinen asema | Saknar CD/DVD-läsare |
| Langattoman verkon | Upp till 867 Mbit/s (802.11ac 2x2) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0 integrerat |
| Webcam | 720p HD-webbkamera med inbyggd mikrofon |
| Kaiuttimet | Stereokaiuttimet |
| HDMI | Ja, med adapter från USB-C (tillval) |
| Thunderbolt | Två Thunderbolt-portar (med USB-C-kontakt) |
| Hiirimatto | Force Touch Trackpad |
| Näppäimistö | Taustavalaistu |
| Språklayout | Svenska, Finska |
| Paino | 1,3 kg |
| Leveys | 30.4 cm |
| Korkeus | 1.6 cm |
| Syvyys | 21.2 cm |
| Operativsystem | macOS Monterey eller senare kommer förinstallerat |
| Kielituki | Ruotsi |
| Takuu | 12 kuukautta Halpaa Tekniikka |
| Ympäristöhyväksyntää | Energy Star ja EPEAT Gold |
| Most suitable use | Perhe |
| Product family | Computers |
| Product type | Laptop |

Begagnad MacBook Air med små märken skärm*, små hack på chassit* och 1 års garanti! MacBook Air är en tunn och lätt laptop med Intel Core i5-processor, 16 GB RAM och 1 TB SSD-lagring. Den passar för arbete, studier och multitasking. Modellen har Apples scissor-tangentbord och stöd för upp till macOS Sequoia.